• Ексклюзивний дистриб'ютор в Україні: ТОВ «Дансон Фарма»
  • +38 (044) 225 05 77

Суха шкіра повік:

поширені причини

Висипи, лущення, подразнення шкіри повік є поширеною проблемою, причиною якої може бути як алергічна реакція, так і аутоімунне захворювання. Шкіра повік надзвичайно чутлива і особливо схильна до висипів та інфікування. Ці стани можуть посилюватися після нанесення косметики або використання засобів для очищення лиця.

ЯКІ НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАХВОРЮВАННЯ СУПРОВОДЖУЮТЬСЯ УРАЖЕННЯМ ШКІРИ ПОВІК У ВИГЛЯДІ СУХОСТІ ТА ПОЧЕРВОНІННЯ?

Контактний дерматит - це форма екземи, яка виникає, коли організм реагує аномально на речовину з якою контактує шкіра повік. Зазвичай, жінки застосовують косметику для очей, яка часто містить алергени, зокрема формальдегід або кватерніум-15.

Тіні для повік, зеленого або синього кольору, часто містять нікель або кобальт, які також є алергенами.

Навіть деякі аплікатори, що наприклад використовуються для туші, можуть містити нікель.

Не лише декоративна косметика може спричинити контактний дерматит. Деякі хімічні речовини, що входять до складу шампунів, кондиціонерів, фарб для волосся, лаків для волосся та інших продуктів для волосся, потрапляючи на шкіру повік, можуть викликати алергічну реакцію. Фактично все, до чого ви торкаєтеся, може потрапити на повіки, якщо ви подряпаєте або протрете очі, зокрема миючі засоби, парфумерія, метали або харчові алергени.

Контактний дерматит часто вражає як нижню, так і верхню повіку і проявляється симетрично. Висипання супроводжується свербінням, лущенням і часто призводить до потовщення шкіри, що називається ліхеніфікація.

Атопічний дерматит

Атопічний дерматит частіше вражає згинальні поверхні рук та ніг, але також може вражати шкіру повік та обличчя. Висипання на повіках при атопічному дерматиті супроводжуються сильним свербінням і лущенням, а також можна помітити ослаблення вій, або їхню відсутність.

Лікування дерматиту

При контактному та атопічному дерматиті часто використовують топічні засоби.

Топічних стероїдів необхідно уникати, оскільки вони можуть викликати незворотне виснаження шкіри лиця. До того ж, випадкове попадання в очі може збільшити ризик виникнення глаукоми чи катаракти.

ЯКІ АНАЛІЗИ ТА ОБСТЕЖЕННЯ НЕОБХІДНО ПРОЙТИ ПРИ ЗАХВОРЮВАННІ ШКІРИ ПОВІК?

Якщо ваші симптоми чітко пов'язані з конкретним продуктом, наприклад, тушшю, усунення продукту має прибрати ваші симптоми. Якщо ви не можете визначити, що викликає це захворювання, може допомогти лікар, зокрема алерголог чи дерматолог.

Ваш лікар розгляне ваші симптоми і поставить вам питання, які можуть допомогти виявити потенційні тригери. Вас також запитають про алергічні реакції чи захворювання, які у вас були.

Якщо ваш лікар підозрює, що у вас є алергія, можна провести один або кілька тестів, щоб визначити, на що у вас алергія.

Патч-тест

Цей тест зазвичай робиться на спині. Ваш лікар визначить від 25 до 30 потенційних алергенів (хімічних речовин чи металів) для тестування. Кожен алерген буде нанесений на шкіру та покритий гіпоалергенною стрічкою, що утворює патч. Патч необхідно не знімати близько 2 днів. Реакцію на речовину оцінюють через 48, 72 години та 7 днів.

Прик-тест чи шкірні проби

Цей тест також забезпечує швидкі результати та може використовуватися для одночасного тестування до 40 речовин. Крихітна кількість різних екстрактів алергенів обережно вставляється безпосередньо під шкіру, з використанням ріжучого інструменту, під назвою ланцет. На додаток до алергенів вводиться гістамін для перевірки точності тесту.

Аналіз на алергени

Це аналіз крові, який виявляє специфічні IgE-антитіла. Це може допомогти вашому лікарю визначити, які речовини викликають алергію.

КРЕМ ДЛЯ ПОВІК — ALLERGIKA®

Зволожуючий крем для сухої шкіри повік, з ознаками запалення, лущення та свербіння. Чинить заспокійливу дію на подразнену шкіру. Відновлює епідермальний бар'єр шкіри.

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ КРЕМУ ДЛЯ ПОВІК ALLERGIKA®:

  • Доведене відновлення та зміцнення пошкодженого епідермального бар'єру за рахунок чотирикратного антиоксадантного комплексу активних речовин та ліпофільної галенової системи з вмістом ліпідів 31%
  • Базова терапія та профілактика у випадках: дерматитів, дерматозів, екземи та псоріазу шкіри обличчя та повік, загострення атопічного дерматиту на ділянці навколо очей та повік.
  • Відмінна сумісність зі шкірою
  • Клінічно тестований пацієнтами з атопічною шкірою повік
  • Спеціально розроблений для чутливої ​​шкіри повік
  • Запатентований герметичний дозатор: безпечне та гігієнічне використання крему до останньої дози
  • Підходить для пацієнтів, які використовують контактні лінзи, а також для пацієнтів із неспецифічним подразненням шкіри навколо очей при використанні косметики.
  • Посилення ефекту та зниження доз/тривалості використання топічних кортикостероїдів при спільному застосуванні з ALLERGIKA® - Крем для повік за рахунок стероїд-заощаджуючого ефекту

КРЕМ ДЛЯ ПОВІК — ALLERGIKA® рекомендований дерматологами та алергологами в Європі та по всьому світу.