• Ексклюзивний дистриб'ютор в Україні: ТОВ «Дансон Фарма»
  • +38 (044) 225 05 77

СУХА ШКІРА

Суха шкіра часто супроводжується відчуттям свербіння, лущенням і схильна до почервоніння та подразнення. Не лише викликає неприємні відчуття фізично (стягнутість, лущення, подразнення та ін.), а й часто негативно відображається на емоційному стані, оскільки красива здорова шкіра є частиною ідеалу краси. Існує багато факторів, які можуть спричинити сухість шкіри.

ЯК РОЗПІЗНАТИ СУХУ ШКІРУ?

Суха шкіра має такі характеристики: свербіж, схильність до почервоніння і подразнення, відчуття стягнутості та особлива чутливість до факторів зовнішнього середовища. Вона також виглядає втомленою та тьмяною. Оскільки суха шкіра з часом стає тоншою, порівняно з нормальною шкірою, на ній швидше починають утворюватися зморшки.

Зазвичай, шкіра стає сухою тільки на деяких ділянках, а не по всьому тілу. Зокрема на ділянках обличчя (наприклад, під очима), рук (лікті, передпліччя та кисті) та ніг (ікри, ступні).

ЧОМУ ШКІРА СТАЄ СУХОЮ?

Наша шкіра – це захисний бар'єр між організмом та зовнішнім середовищем. Вона захищає нас від широкого спектру зовнішніх чинників, як-от погода або шкідливі речовини, і передає нам інформацію про світ як величезне рецепторне поле, що забезпечує коректний зв'язок організму із зовнішнім середовищем. Щоб шкіра правильно виконувала свої функції, має зберігатися її водно-ліпідний баланс. Результатом порушення цього балансу є суха шкіра. У результаті одержуємо шкіру схильну до пошкоджень, яка стає відкритим полем для проникнення мікроорганізмів, які при нормі не можуть проникати через бар'єр шкіри, а це є причиною подальшого запалення.

СУХА ШКІРА: ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКІ Є ТРИГЕРАМИ ЦІЄЇ ПРОБЛЕМИ

Суха шкіра може зустрічатися при різних захворюваннях, зокрема:

  • нейродерміті
  • алергії
  • псоріазі
  • контактній екземі
  • іхтіозі
  • періоральному дерматиті
  • діабеті
  • гіпотиреозі
  • анорексії
  • частому митті

СУХА ШКІРА: ЩО РОБИТИ?

Вплив зовнішніх факторів на сухість шкіри неминучий, тому необхідно дуже дбайливо до неї ставитися і виконувати прості правила догляду. Уважно спостерігати за станом шкіри на різних ділянках тіла, та в разі виявлення ділянок із сухістю, застосовувати спеціальні креми. Метою догляду є покращення захисної функції шкіри, за допомогою компенсації втрати вологи та відновлення ліпідного бар'єру. Наукові дослідження показали, що деякі речовини, як-от сечовина, вітамін Е, пантенол або екстракт звіробою, що входять до складу крему, ефективні при лікуванні сухої шкіри.

Якщо ваша шкіра суха, її необхідно захищати від зовнішніх подразників, холоду, тепла, сонячного світла та хімікатів. Щільний синтетичний одяг може також може бути загрозою для шкіри, особливо якщо ви сильно пітнієте. Не приймайте тривалі ванни, використовуйте лише ніжні засоби для шкіри з нейтральним pH, які захищають гідроліпідну плівку шкіри.

БАЗОВИЙ ДОГЛЯД ЗА СУХОЮ ШКІРОЮ ДЛЯ ЩОДЕННОГО ЗАСТОСУВАННЯ

Увлажняющий и восстанавливающий уход за кожей, идеален для очень сухой, стянутой кожи с шелушением, подходит при ксерозе или диабете

Интенсивный уход за очень сухой кожей тела, с зудом и шелушением, подходит при псориазе или ихтиозе