• Ексклюзивний дистриб'ютор в Україні: ТОВ «Дансон Фарма»
  • +38 (044) 225 05 77

Чи можна дітям з

атопічним дерматитом

відвідувати басейн?

Плавання – це улюблений вид спорту для дітей та дорослих. Завдяки величезній кількості басейнів цей вид спорту доступний впродовж усього року. Плавання чудово загартовує, додає енергії, розвиває м'язи і підходить абсолютно кожній дитині.

Але чи безпечно дітям з атопічним дерматитом та екземою відвідувати басейн?

Хімічні речовини для дезінфекції басейнів справді можуть подразнювати та висушувати атопічну шкіру дитини. Однак, дотримуючись простих правил догляду за шкірою, більшість дітей з екземою можуть відвідувати басейн.

УТРИМАТИСЯ ВІД ПОХОДУ В БАСЕЙН НЕОБХІДНО, ЯКЩО У ДИТИНИ Є:

  • Сильно виражений свербіж, ділянки на шкірі з почервонінням, тріщинками та ранами
  • Шкірна інфекція
  • Тяжке загострення екземи та атопічного дерматиту

ЯК ПРАВИЛЬНО ПРИЙМАТИ ДУШ ПІСЛЯ ПЛАВАННЯ?

Після басейну найчастіше хочеться дитину обмити під гарячим душем, але це не зовсім правильно для дітей з атопічним дерматитом. Під впливом гарячої води змиваються природні ліпіди шкіри, що призводить до сухості та подразнення. Використовуйте після купання в басейні лише теплу воду.

ОБОВ'ЯЗКОВО ЗВОЛОЖУЙТЕ ШКІРУ

Нанесіть товстий шар зволожувального крему на все тіло за годину до купання. Виняток можуть становити діти до року, які плавають з мамою. Нанесення крему перед купанням, робить дитину слизькою і мамі важко її втримати, тож плавання може стати небезпечним.

Відразу після плавання в басейні приймайте душ без мила або, при необхідності використовуйте м'який засіб для очищення шкіри на обмежених ділянках тіла. Не використовуйте мочалок та агресивних засобів для очищення шкіри.

Обов'язково візьміть із собою в басейн зволожуючий крем для тіла (емолент) і нанесіть його товстим шаром відразу після душу, попередньо промокнувши шкіру м'яким рушником або взагалі не витираючи.

 ХЛОР МАЄ НЕ ЛИШЕ ПОДРАЗНЮЮЧУ ДІЮ, А Й ЛІКУВАЛЬНУ

Хлор - найпоширеніший дезінфікуючий засіб, який додається у воду в басейнах. Він може викликати подразнення у деяких дітей з атопічним дерматитом, але не секрет, що ванни з хлором зараз рекомендовані Американською асоціацією дерматологів для лікування атопічного дерматиту та екземи. Концентрація хлору в такій ванні приблизно дорівнює концентрації в хлорованому басейні. Дійсно хлор має протизапальну, підсушуючу та антибактеріальну дію на шкіру. Але якщо Ваша дитина все ж таки реагує на хлор у басейні можна також підібрати басейн, де вода очищається іншими методами, наприклад, ультрафіолетом.

БАСЕЙНИ З МОРСЬКОЮ ВОДОЮ ТАКОЖ МОЖУТЬ БУТИ КОРИСНИМИ

Вплив солоної води на атопічну шкіру може бути абсолютно різним. У деяких випадках солона вода може мати заспокійливу дію або викликати свербіж і подразнення. Звичайно, в такому випадку необхідно використовувати метод спроб і помилок. Єдиний спосіб дізнатися, як шкіра дитини реагуватиме на солону воду – покупати малечу в ній. Не забувайте змивати та зволожувати шкіру до та після плавання у будь-якій воді, як солоній, так і прісній.

Наведені вище рекомендації застосовуються для дітей усіх вікових категорій, крім дітей до року. Як захистити шкіру дітей під час першого року життя з атопічним дерматитом, необхідно обговорити з вашим лікарем-алергологом або дерматологом.

ДОГЛЯД ЗА ЧУТЛИВОЮ ТА АТОПІЧНОЮ ШКІРОЮ ДЛЯ ДІТЕЙ З ПЕРШИХ ДНІВ ЖИТТЯ

ДОГЛЯД ЗА ЧУТЛИВОЮ ТА АТОПІЧНОЮ ШКІРОЮ ДЛЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ З 6 РОКІВ