• Ексклюзивний дистриб'ютор в Україні: ТОВ «Дансон Фарма»
  • +38 (044) 225 05 77

Як не підхопити інфекцію

у спортзалі та басейні?

Тренування в спортзалі мають багато переваг, зокрема контроль ваги, профілактику захворювань і навіть поліпшення настрою, однак мікроби можуть процвітати в тренажерному залі. Вони можуть загрожувати відвідувачам тренажерного залу, провокуючи виникнення різних поширених шкірних інфекцій: стрижучий лишай, підошвові бородавки або імпетиго, якщо вони не дотримаються певних запобіжних заходів.

Це пов'язано з тим, що бактерії, віруси та грибки, які провокують розвиток шкірних інфекцій, процвітають у теплих та вологих місцях, як-от вологі від поту деталі тренажерів та душові у роздягальнях. Хоча шкірні інфекції не є причиною скасування ваших походів до спортзалу, важливо виконати кілька простих кроків, щоб уникнути інфікування, поки ви у спортзалі.

Щоб запобігти шкірним інфекціям у спортзалі, дерматологи рекомендують наступне:

  • Носіть вільний одяг, що вбирає вологу. Це допоможе зберегти вашу шкіру сухою і запобігти розвитку мікробів. Не забудьте випрати свій спортивний одяг після тренування.
  • Завжди носіть взуття, особливо біля басейнів, а також у роздягальнях та душових. Завжди тримайте шльопанці чи сандалі в своїй спортивній сумці. Ніколи не ходіть босоніж у спортзалі.
  • Будь-які рани на шкірі продезінфікуйте та заклейте пластирем або забинтуйте. Не відвідуйте сауни, парні та джакузі, поки ваша рана не загоїться.
  • Продезінфікуйте обладнання до та після його використання. Очистіть обладнання за допомогою серветок, що дезінфікують, або спрею. Для додаткового захисту розгляньте можливість використання бар'єру, такого як рушник, між вашою шкірою та поверхнями тренажерів, лавками для тренувань та велосипедними сидіннями. При можливості, використовуйте власне обладнання, наприклад килимок для йоги, принесіть його з дому.
  • Мийте або дезінфікуйте руки одразу після тренування.
  • Прийміть душ якнайшвидше. Після душу одягніть чистий одяг, зокрема чисті шкарпетки та спідню білизну. Ніколи не діліться предметами особистої гігієни, рушником та бритвою.

Без лікування шкірні інфекції можуть погіршуватись. Слідкуйте за своєю шкірою, і якщо ви помітите ознаки інфекції: висипи, свербіж, почервоніння, гній або постійне подразнення, запишіться на прийом до сертифікованого дерматолога.