• Ексклюзивний дистриб'ютор в Україні: ТОВ «Дансон Фарма»
  • +38 (044) 225 05 77

ЩО ТАКЕ ГІПЕРКЕРАТОЗ?

Гіперкератоз або кератоз розвивається внаслідок потовщення зовнішнього шару шкіри. Цей шар складається з білка під назвою кератин. Кератин може почати розростатися за різних умов.

Деякі види гіперкератозу є спадковими захворюваннями і можуть бути вродженими. Інші види гіперкератозу можуть бути ранніми ознаками раку шкіри. Вони мають тенденцію розвиватися пізніше в житті.

ЯКІ БУВАЮТЬ ВИДИ ГІПЕРКЕРАТОЗУ?

У деяких випадках гіперкератоз є реакцією шкіри на постійне подразнення. Мозоль також є одним із видів кератозу. Кератин - жорсткий тип білка та призначений для захисту шкіри.

Види кератозу:

Хронічна екзема: екзема ― це стан, при якому з'являються плями сухої шкіри, з лущенням. Часто причина невідома. Вважається, що екзема є результатом генетичної схильності чи екологічних причин.

Актинічний кератоз: зазвичай ― це невеликі червоні лускаті опуклості, які з'являються після впливу занадто великої кількості ультрафіолетового світла. Актинічний кератоз є передраковим станом.

Себорейний кератоз виглядає, як маленькі коричневі або чорні плями, які зазвичай з'являються на обличчі, шиї, плечах та спині. Це одне із найбільш поширених доброякісних новоутворень шкіри, що розвиваються у дорослих.

Епідермолітичний гіперкератоз: цей стан можна побачити при народженні. Новонароджені мають червону шкіру, а іноді і опуклості на ній.

Кератоз піларіс або фолікулярний гіперкератоз: часто описується як «гусяча шкіра», кератоз піларіс є безпечним станом. Найчастіше розвивається на плечах, ногах та сідницях.

Псоріаз відноситься до кератозу ― це запальне захворювання зазвичай викликає гіперкератотичні, лускаті срібні бляшки або лусочки на шкірі.

ФОЛІКУЛЯРНИЙ ГІПЕРКЕРАТОЗ АБО ГУСЯЧА ШКІРА

Найчастіше у дітей та дорослих зустрічається варіант фолікулярного гіперкератозу (кератоз піларіс, фолікулярний кератоз або «гусяча шкіра»)

Фолікулярний гіперкератоз ― поширений, нешкідливий стан шкіри, який проявляється у вигляді сухих, грубих плям і крихітних опуклостей, зазвичай на плечах, стегнах, щоках або сідницях. Зазвичай, осередки уражень не турбують, але іноді можуть супроводжуватися свербінням і лущенням або запаленням.

Кератоз фолікулярний часто вважається варіантом нормальної анатомо-фізіологічної особливості шкіри. Його часто можна вилікувати чи попередити. Зазвичай фолікулярний гіперкератоз зникає до 30 років.

ЧОМУ ВИНИКАЄ ФОЛІКУЛЯРНИЙ КЕРАТОЗ?

Фолікулярний кератоз виникає внаслідок накопичення кератину – жорсткого білка, що захищає шкіру від шкідливих речовин та інфекцій. Кератин утворює лускату пробку, яка блокує відкриття волосяного фолікула. Зазвичай утворюється багато лускатих пробок, у результаті з'являються плями грубої, сухої шкіри.

Причина накопичення кератину до кінця не встановлена. Припускають, що генетична схильність та захворювання шкіри, зокрема атопічний дерматит, є основними факторами розвитку кератозу. Суха шкіра має тенденцію погіршувати перебіг кератозу.

СИМПТОМИ ФОЛІКУЛЯРНОГО ГІПЕРКЕРАТОЗУ

Фолікулярний кератоз може виникати у будь-якому віці, але найчастіше зустрічається у маленьких дітей. Ознаки та симптоми включають:

  • Безболісні крихітні горбики, зазвичай, на плечах, стегнах, щоках або сідницях
  • Вогнища сухої, грубої шкіри
  • Погіршення сезонне: при низькій вологості та високій температурі
  • Вогнища схожі на наждачний папір, що нагадують гусячу шкіру

ЛІКУВАННЯ ГІПЕРКЕРАТОЗУ

Фолікулярний кератоз зазвичай зникає самостійно. Зволоження шкіри та домашній догляд можуть покращити зовнішній вигляд шкіри та впоратися із сухістю та свербінням, якщо вони супроводжують кератоз.

Креми для видалення відмерлих клітин шкіри. Креми, що містять сечовину, допомагають видалити мертві клітини шкіри і мають м'який кератолітичний (відлущувальний) ефект. Вони також зволожують та пом'якшують суху шкіру. Залежно від їхньої сили, ці креми доступні без рецепта. Сечовина може викликати почервоніння, печіння або подразнення шкіри, тому не рекомендується наносити такі креми на шкіру маленьким дітям.

Регулярне використання лікувального крему може покращити зовнішній вигляд шкіри. Але навіть при лікуванні, кератоз має тенденцію зберігатись роками.

СПОСІБ ЖИТТЯ ТА ДОМАШНІ ЗАСОБИ ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ

Використовуйте теплу воду та обмежте час купання. Гаряча вода і тривалий душ або ванна видаляють олії зі шкіри. Обмежте час ванни або душу до 10 хвилин або менше. Використовуйте теплу, а не гарячу воду.

Будьте ніжні до шкіри. Уникайте агресивних миючих засобів із милом. Енергійне очищення або видалення пробок волосяного фолікула може спричинити подразнення шкіри та погіршити стан. Після миття або купання обережно поплескайте або промокніть шкіру рушником, щоб залишалося трохи вологи.

Зволоження. Після душу, поки шкіра ще волога, нанесіть зволожувальний крем, який заспокоює суху шкіру та допомагає утримувати вологу.

Використовуйте зволожувач. Низька вологість у будинку висушує шкіру.

Уникайте тертя від тісного одягу.

БАЗОВИЙ ДОГЛЯД ЗА СУХОЮ ШКІРОЮ ПРИ ФОЛІКУЛЯРНОМУ КЕРАТОЗІ

Зволожуючий та відновлюючий догляд за шкірою, ідеально підходить для сухої шкіри.

Інтенсивний догляд за дуже сухою шкірою тіла, із свербінням та лущенням

ВІДНОВЛЮЄ ШКІРНИЙ БАР'ЄР, ЗАБЕЗПЕЧУЄ ЗВОЛОЖУВАЛЬНИЙ ДОГЛЯД ЗА СУХОЮ ШКІРОЮ ТА ПРИ ГІПЕРКЕРАТОЗІ.