• Ексклюзивний дистриб'ютор в Україні: ТОВ «Дансон Фарма»
 • +38 (044) 225 05 77

Акне новонароджених і все, що

необхідно про них знати батькам

Акне новонароджених або везикулопустульоз - надзвичайно поширений стан, що з'являється протягом перших кількох місяців життя новонародженого. Вважається, що причиною появи везикулопустульозу новонароджених є гормони, які мама передає дитині ще в утробі. У будь-якому випадку, акне новонароджених не є важким захворюванням і часто проходить без лікування протягом кількох тижнів.

Ніжна шкіра вашої дитини раптово починає покриватися висипом. Звичайно, це привід для хвилювання у кожної мами. Але не варто хвилюватись! Давайте розглянемо докладніше, як виникають акне і як з ними боротися?

Акне новонароджених зустрічаються практично у кожної другої дитини і зазвичай з'являються протягом першого місяця після народження, але можуть з'явитися і раніше. Деякі діти народжуються з легкою формою акне.

Хорошою новиною є те, що у новонародженого акне є транзиторним станом і майже завжди проходить швидко та без лікування. У більшості випадків акне у новонародженого повністю зникають до шестимісячного віку.

ЯК ВИЗНАЧИТИ, ЩО ВИСИПАННЯ У ДИТИНИ – ЦЕ СПРАВДІ АКНЕ?

Акне новонароджених виглядають як маленькі червоні горбики, які утворюються на обличчі, рідше на спині чи грудях. У деяких новонароджених дітей прищі виглядають, як грубий червоний висип. Акне новонароджених проходять самостійно протягом кількох тижнів і можуть посилюватися, коли дитина плаче або тре лице руками.

Багато інших шкірних захворювань, які часто зустрічаються у дітей, як-от екзема, еритема, пітниця, можуть нагадувати акне.

Екзема

Екзема зазвичай проявляється у вигляді червоних плям з лущенням на обличчі та тілі. Вони також можуть з'явитися під колінами або в ліктьових згинах. Часто екзема виникає у більш старшому віці.

Найпоширеніший тип екземи відомий як атопічний дерматит.

Себорейний дерматит - це стан, що найчастіше помилково сприймають за акне новонароджених. Себорейний дерматит також відомий як гнейс або молочні кірки.

Еритема токсична

Токсична еритема - ще одне поширене захворювання шкіри, яке може проявлятися як висипання, крихітні горбики або червоні плями. Їх можна побачити на обличчі, грудях чи кінцівках вашої дитини в перші кілька днів після її народження. Зазвичай зникає менш як за тиждень після народження.

Міліуми – крихітні білі цяточки на шкірі, схожі на пустули, але без запалення, часто зустрічаються у новонароджених. Міліуми з'являються протягом перших кількох тижнів життя і багато діток народжуються з ними. Міліуми абсолютно нешкідливі і, як акне у новонародженої дитини, у переважній більшості випадків зникнуть без лікування.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ АКНЕ НОВОНАРОДЖЕНИХ

Акне розвиваються протягом перших тижнів після народження від впливу гормонів. Однак, не власні гормони викликають проблеми зі шкірою у дітей, а мамині, які все ще циркулюють у кровотоці дитини. Ці материнські гормони стимулюють сальні залози, які функціонують ще не в повному обсязі. Це і є причиною появи висипів на підборідді, лобі, повіках та щоках (а іноді і на голові, шиї, спині та верхній частині грудей).

Шкіра новонародженого дуже ніжна і чутлива, і перебіг акне може посилюватися при попаданні молока або молочної суміші на шкіру, слини. Грубі або синтетичні тканини, а також пральний порошок можуть подразнювати ніжну шкіру та погіршувати стан везикулопустульозу у дітей. До того ж, пори у шкірі дитини ще не повністю розвинені, що робить їх легкими мішенями для проникнення бруду та появи плям.

ЯК ПОЗБАВИТИСЯ ВІД АКНЕ НОВОНАРОДЖЕНИХ

На жаль, специфічного лікування акне новонароджених не існує. Потрібно набратися трохи терпіння. Але необхідно дотримуватися деяких порад щодо догляду за шкірою:

 • Не вичавлюйте, не проколюйте і не тріть висипи.
 • Очищайте ділянку висипів теплою водою двічі на день. Не тріть шкіру рушником. Акуратно промокніть її чистим і сухим рушником.
 • Не використовуйте мило чи лосьйон на уражених ділянках.
 • Уникайте всіх засобів догляду за шкірою з акне, що призначені для дорослих.
 • У деяких випадках потрібні зовнішні засоби для лікування акне. Для вибору правильного лікування необхідно звернутись до дерматолога або педіатра. У більшості випадків акне не потребують лікування.

Пам'ятайте, що акне новонароджених не завдає шкоди вашій дитині і є лише косметичною проблемою.

ALLERGIKA® пропонує єдину концепцію догляду за шкірою для немовлят та дітей З ПЕРШИХ ДНІВ ЖИТТЯ

ДИТЯЧИЙ ШАМПУНЬ DERMIFANT®

Дитячий шампунь для шкіри голови та волосся з перших днів життя дитини з біотином

 • без мила, особливо м'які цукрові поверхнево-активні речовини, що володіють чудовою сумісністю зі шкірою і ніжними очищувальними властивостями
 • лікує та запобігає утворенню скоринок на голові у дитини
 • фізіологічне значення pH 5 підтримує натуральний кислотний бар'єр шкіри

No products found which match your selection.

ДИТЯЧА ОЛІЯ ДЛЯ ВАННИ DERMIFANT®

Очищення та догляд з перших днів життя дитини на основі натуральної безбілкової соєвої олії

 • натуральна безбілкова соєва олія містить цінні ненасичені жирні кислоти, які відновлюють та захищають епідермальний захисний бар'єр шкіри немовлят та дітей старшого віку
 • для профілактики сверблячки та сухості шкіри
 • не містить мінеральних олій, арахісової олії
 • Містить 41% ліпідів

No products found which match your selection.

ДИТЯЧИЙ КРЕМ DERMIFANT®

Базова терапія та профілактика сверблячки та запалення шкіри

 • З перших днів життя дитини
 • Містить 20% олії Примули вечірньої та 5% гліцерину
 • Натуральна олія Примули вечірньої захищає чутливу, атопічну шкіру дитини і попереджає виникнення сверблячки та запалення
 • Гліцерин інтенсивно зволожує та регенерує шкіру
 • Ефективно захищає шкіру під підгузком та шкіру обличчя за холодних погодних умов
 • Містить 41% ліпідів

No products found which match your selection.

СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ СВЕРБЛЯЧОЇ, ПОДРАЗНЕНОЇ, ПОШКОДЖЕНОЇ ДИТЯЧОЇ ШКІРИ, ПРИ АТОПІЧНОМУ ДЕРМАТИТІ РОЗРОБЛЕНІ

DERMIFANT®Kids Bodylotion ACUTE & REPAIRE

Дитячий лосьйон заспокійливий DERMIFANT® AKUT - невідкладна допомога при загостренні захворювання. Швидко та ефективно усуває свербіж.

Дитячий лосьйон відновлювальний DERMIFANT® REPAIR - базисна терапія та профілактика сверблячки при атопічному дерматиті та інших формах хронічного свербежу.